Акція "Годівничка".

З грудня по березень в нашій школі проходила акція «Годівничка».

Всі педагоги творчо підійшли до проведення цього заходу. Цікавими були години спілкування у молодших школярів, де учні 4 класу, класний керівник Мяло А. М., готували проектні роботи по темі «Зимуючі птахи». Серед найактивніших були: Войт В., Таран В. і В’язовий І. Учні із задоволенням захищали свої проекти. Мяло А. М. із своїми учнями провела виховний захід «Свято зимуючих птахів»,  де показали значення цих птахів для наших садів.

Учні 3 класу разом із класним керівником Гламбер Н. Л. провели цікаву годину спілкування, де не тільки знайомилися із зимуючими птахами, а й грали у цікаві ігри, розгадували кроссворди та ребуси.

Учні 5 класу разом із класним керівником Тимцовою М. В. підготували невелике свято «Знайомі  незнайомці» для учнів 1 та 2 класів, де знайомили молодших школярів із зимуючими птахами, підготували віршики, а також показали як потрібно про них дбати у зимовий період.  Учителі 1 та 2 класів Гончар В.В. та Довга О.П. підготували їм цікаву виставку малюнків. Наш організатор – Вдовенко С.О. підготувала їм цікаві завдання та загадки, які учні із задоволенням вирішували.

Учитель біології Ужва В.І. організувала фотовиставку «Зимуючі птахи», де школярі не тільки знайомилися з птахами, а ще й намагалися їх відгадати.

Учні середніх класів готували малюнки та вірші про зимуючих птахів, шукали народні прикмети, прислів’я та приказки про них. Під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Стешенка Г.Г. та класних керівників Липки Л.І. та Яременко К.Ю.

Старшокласники готували проектні роботи «Птахи нашого саду», де показали значення цих птахів для природи та життя людини. Класні керівники Яременко К.Ю., Ужва В.І. та Тимцова В.І.

Творчі роботи учні готували у вигляді малюнків, віршів листівок, фотографій. Найталановитішими юними поетами виявили себе Шульпина М. (8 кл.), Буткевич М. та Андреасян Д. (6 кл.), Дандикін Д., Денисенко К. (7 кл.). Найкращі художники серед учнів молодших класівЧередник Є., Цимбалюк А., Монах Д. (3 кл.), Чередник А., Богар А. (2 кл.), Войт В. та Таран В. (4 кл.), Пасюра В. (1 кл.). Серед учнів середніх класів можна відмітити Знову А., Кобець В. (5 кл.), Буткевич М., Злидньова Є. (6 кл.), Стешенко А. (7 кл.), Литвин К. (8 кл.).

Інтелектуальну естафету підхопили середні та старші школярі. Вони шукали відповіді до орнітологічної вікторини. Хочеться відмітити учнів 8 класу Шульпину М., Литвин К. та учнів 9 класу Каракана Н. і Петлю О.

Але головною була турбота про цих птахів. Учні з 1 по 11 класи виготовляли годівнички і приносили їх до школи. Учні старших класів їх розвішували на території школи. Деякі з них були розвішані на впроти вікон молодших школярів, щоб вони могли спостерігати за птахами, адже це так цікаво. Учні щодня підсипали корм  у годівнички, особливо ретельно, коли лютували морози. І пташки віддячать нам за це весною і влітку, коли будуть знищувати шкідників зелених насаджень.

Гарним подарунком для нас була весняна пісенька синички, веселе цвірінчання горобчиків, кування горлиць та стукіт дятла. Ці птахи радували нас своєю присутністю.

Думаємо, що знання, які учні отримали під час проведення цього заходу знайдуть своє місце в практичному житті наших учнів, будуть виховувати в них турботу про братів наших менших, любов до рідного краю.